יער הקדושים

יער הקדושים משתרע על פני 18,000 דונם, משני צדי הערוץ העמוק והמרשים של נחל כסלון. בצפון גובל ביער כביש שער הגיא-ירושלים (כביש 1) ובדרום – המדרונות היורדים לנחל שורק (מדרום לכביש 395). במקום הרם ביותר ביער ניצבת אנדרטת מגילת האש המפורסמת, המתארת תמונת מחורבן העם היהודי עד תקומתו. אנדרטה חשובה נוספת היא יד אנה פרנק, ליד מערת בני ברית. ביער יש שבילי הליכה ושבילי רכיבה באופניים וחניוני נופש.

גישה ליער: מאנדרטת מגילת האש (כביש 395); מנחל כסלון (כביש 395); מאנדרטת מח"ל (כביש 38). 

חניוני נחל כסלון – חניונים המלווים את ערוץ נחל כסלון בדרך למערת בני ברית ויד אנה פרנק. נוסעים מזרחה 250 מ' ממעגל התנועה שבצדו המזרחי של מחלף אשתאול (כביש 395) ופונים שמאלה על פי השילוט המכוון ליער הקדושים.
 
חניון מח"ל - חניון מח"ל הוא חניון "אסטרטגי" וחניון לילה חשוב. מכאן אפשר לצאת לטיולים ברכב בדרך בורמה, ב"דרך הג'יפים" ההיסטורית המובילה לשמורת "המסרק" ובאתרים רבים נוספים בשפלת יהודה ובהרי יהודה (דרך הג'יפים התלולה עבירה לרכב 4X4). קק"ל הציבה כאן שולחנות פיקניק רבים ובהם שולחנות וברזי מים נגישים לאנשים עם מוגבלות. שביל נגיש מוביל גם לאנדרטת מח"ל – המנציחה את חללי מלחמת העצמאות מקרב מתנדבי חוץ לארץ (מח"ל). החניון נמצא כקילומטר מדרום למחלף שער הגיא.
 
 
חניון יהדות תימן – חניון יהדות תימן הינו אתר מורשת וזיכרון ליהדות תימן. החניון כולו נגיש וכולל: שביל באורך של כ-200 מ' המוביל את המטיילים לפינות השונות בחניון - אזורי פיקניק, מעגלי מדורה ותצפית. לצד השביל מוצבים ספסלים ושלוש תחנות מידע המספרות על התרבות ועל המסורת העשירה של יהדות תימן, וכן מידע הקשור בקק"ל. בנקודת התצפית מסופר סיפורם העגום של עולי תימן שנספו בדרכם לישראל.
 
שביל הקדושים, חניון פיקניק יהדות תימן. צילום: בלה נודלמן, קק"ל
שביל הקדושים, חניון פיקניק יהדות תימן. צילום: בלה נודלמן, קק"ל